Adilye Teyze Anaokulu

Yaz Okulu Programı

  1. Home
  2. »
  3. Yaz Okulu Programı

Yaz Okulu Programı (2-6 Yaş)

Antalya’daki en iyi, en yoğun ve en eğlenceli Yaz Okulu programımıza Haziran ayı içinde okulların kapanmasıyla birlikte başlıyoruz. Yoğunlaştırılmış İngilizce programımızla beraber  anlaşmalı kurumumuzun kapalı havuzunda yüzme, grup aktiviteleri, interaktif oyunlar ve keyifli gezilerle çocuklarımızla dolu dolu bir yaz tatili geçireceğiz. Sabah kahvaltısından sonra başlayan İngilizce programımız bütün gün eğlenceli aktiviteler ile sürecektir.   

Yoğunlaştırılmış İngilizce Programı

Adile Teyze Eğitim Kurumu olarak uyguladığımız yoğunlaştırılmış İngilizce programımızda, Oxford Üniversitesinin hazırladığı İngilizce programını ve kitaplarını kullanmaktayız. Çocuklarımız yoğun İngilizce dersleri görerek, İngilizce’yi çok hızlı ve eğlenceli bir şekile öğrenmektedirler. Oxford Üniversitesi’nin bütün dünyada başarı ile kullandığı Story-Based Approach, TPR (Total Physical Response), Communicative Approach ve Project-based learning eğitim yöntemlerini kullanarak çocuklarımız çok hızlı ve eğlenceli bir biçimde İngilizce öğrenmektedirler. 

Yüzme

Yüzme dersi çocukların büyük kas motor becerilerini destekleyerek, onların bedensel koordinasyonlarını geliştirir. Profosyonel yüzme antrenörlerimiz yaz aylarında çocuklarımıza Antalya’da anlaşmalı kurumumuzun kapalı havuzunda haftanın belirli günlerinde, ücretli stilli yüzme eğitimi vermektedir. İsteyen öğrencilerimiz sadece yüzme kursuna gidebilirler.

Gezi Programı

Programımıza aldığımız konulara göre pekiştirme gezileri düzenliyoruz.

Görsel Sanatlar Dersi

Resim dersleri görsel düşünmeyi olanaklı kılan veya yaratıcı gücün gelişimine katkıda bulunabilecek temel bir eğitim modelidir. 2-6 yaş arası tüm çocuklarımız yaz aylarında Görsel Sanatlar dersine katılırlar.

Yemek

Kendi mutfağımızda hazırlanan menümüzle sabah,ikindi kahvaltılarını ve öğle yemeğini çocuklarımıza sunmak,onları fast food türü zararlı yiyeceklerden koruyarak sağlıklı bireyler olarak yetişmelerini sağlamaktır. Aylık yemek listemiz diyetisyenler tarafından hazırlanmaktadır. Mutfağa alınan bütün malzemeler birinci sınıftır. Yemeklerde kullanılan kıymalar, dana kuşbaşından çekilmektedir.

Servis

Öğretmenlerimiz gözetiminde öğrencilerimiz evlerinden alınır ve çocuklarımız evlerine güvenli bir şekilde bırakılır.