Adilye Teyze Anaokulu

Neden Adile Teyze?

  1. Home
  2. »
  3. Neden Adile Teyze?

Kendileri eğitimci olan Adile Yellice ve Muharrem Yellice’nin açtıkları bu kurumda, çocuklarımıza anne sevgisini aratmayacak sıcak bir aile ortamı sunularak, güven duygusunun arttırılması sağlanmaktadır. Adile Teyze, sempatik, güler yüzlü ve çocukları seven uzman ve deneyimli bir eğitim kadrosuna sahiptir. Kadromuz çocuklara sevgiyle yaklaşan, alanında deneyimli, yaratıcı, kendini yenileyen (seminer, hizmet-içi eğitim, yeni yayınların takibi vb.), gözlemci, araştırmacı, gerektiğinde esnek bir kişilik sergileyerek çocuklara her yönü ile iyi bir model olacak nitelikte uzmanlardan oluşmaktadır. Sahip olduğumuz bu kadro ile gurur duymaktayız.

Adile Teyze Anasınıflarında yetişen çocuklarımız gittikleri İlköğretim okullarında fark atarlar. Kendilerine güven ve başarı açısından farklıdırlar ve fark edilirler. Bu durum Adile Teyze anasınıflarında verilen eğitimin gücüdür.

Adile Teyze, ebeveynlerin çocuğun hayatındaki en önemli kişiler olduğu ve eğitimin “okul-aile-çocuk üçgeni” içinde olması gerektiği bilinci ile aile katılımı çalışmaları yapmakta ve yıl içinde gerçekleştirdiği veli toplantıları ile velilerini çeşitli konularda bilgilendirmektedir.

Adile Teyze’de çocuklarımız bireysel özellikleri, farklılıkları doğrultusunda ele alınır. Bu yaklaşım sayesinde çocuklarımızın tüm gelişim alanlarındaki ilerlemeleri objektif ölçeklerle takip edilir ve her ay bu bilgiler anne babalarla paylaşılır. Ayrıca, 2-6 yaş arasındaki çocukların ailelerine beslenme, uyku, ilaç kullanımı gibi konularda günlük raporlar gönderilmektedir.

Kurumumuzun fiziksel koşulları ise, çocuklarımızın güvenliği ve gelişimlerinin en iyi şekilde desteklenmesi amacıyla bütün ayrıntılar dikkate alınarak dizayn edilmiştir. Sınıflar yaş gruplarına göre ayrılmış olup, her sınıfta evcilik, kitap, blok, yapı-inşa, fen-doğa bölümleri çocukların ilgilerini çekecek şekilde hazırlanmıştır. Sınıfların büyüklükleri, çocukların gelişim özellikleri ve yaşlarına uygun olarak belirlenmiştir. Bu nedenle, gruplardaki çocuk sayısı belirli sayıyı geçmemekte ve gruptaki çocuklar arasında yaş farkı bulunmamaktadır.

Adile Teyze Eğitim Kurumları eğitim kalitesi ve fiziksel donanımı ile ilgili Valilik ve Bakanlık ödüllerine layık görülmüştür.

Yukarıda anlatılan sebeplerden dolayı çocuğunuzun geleceği ve mutluluğu için Adile Teyze Anaokulu, Anasınıfı  ve Yaz Okullarından birini mutlaka çocuğunuz için seçmelisiniz.