Adilye Teyze Anaokulu

Hakkımızda

  1. Home
  2. »
  3. Hakkımızda

Özel Adile Teyze Eğitim Kurumu

Özel Adile Teyze Eğitim Kurumu, 1995 yılında geleceğimizin teminatı çocuklarımızı, başarılı, sağlıklı ve en önemlisi de mutlu bireyler olarak yetiştirmek amacıyla kurulmuştur.

Adile Teyze’nin kurucuları olan emekli sınıf öğretmeni Adile Yellice ve eşi emekli edebiyat öğretmeni Muharrem Yellice, “çocuklarımıza anne sıcaklığını aratmayacak, güvenilir, hijyenik bir eğitim ortamı sunabilmek için” deneyimli personeli ile birlikte 1994 den bu yana özenle çalışmaktadırlar.

Yellice çifti, insan kişiliğinin %80’ninin 0-6 yaş döneminde şekillendiği gerçeğini dikkate alarak, okul öncesi eğitim kurumu açıp, milletimize hizmet vermeyi amaçlamışlardır. Adile Hanım ve eşi, Adile Teyze Çocuk Yuvası’nı dünya standartlarına ulaştırmak ve bu doğrultuda geliştirmek amacıyla, Amerika olmak üzere, birçok Avrupa ülkesindeki okul öncesi eğitim kurumlarını dolaşmışlar, buralardaki eğitim sistemlerini inceleyerek, yuvalarına uyarlamışlardır.

Yellice Ailesinin kızları Begümhan Yüksel, Hacettepe Çocuk Gelişimi ve Eğitimi bölümünden mezun olduktan sonra, İngiltere’de Leeds Üniversitesi’nde yüksek lisansını, Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi Özel Eğitim Bölümü’nde doktorasını tamamlamıştır. Begümhan Hanım şu anda, Akdeniz Üniversitesi Okul Öncesi Öğretmenliği bölümünde doçent olarak çalışmaktadır. Begümhan Yüksel, Adile Teyze Çocuk Yuvası’nın eğitim danışmanlığını yaparak, hafta sonları öğretmenlere “Hizmet-içi eğitimler” vermekte, eğitimdeki en son gelişmeleri, çağdaş yaklaşımları Adile Teyze personeli ile paylaşarak eğitim programlarının hazırlanmasını sağlamaktadır.

Okul öncesi eğitim sektöründe, köklü geçmişi, yenilikçi çağdaş yapısı ve bilimsel temelli eğitim anlayışı ile 1995 yılında kurulduğu günden bu yana çok sayıda mezun veren kurumumuz, Antalya’da birçok yeni eğitim yaklaşımının ilk uygulayıcısı olmuştur. Adile Teyze Eğitim Kurumu, gerek eğitim vermekte oldukları çocukların kişisel gelişimleri, gerekse mezun ettiği çocuklarının eğitim ve kişisel gelişimlerindeki başarılarından dolayı adından devamlı söz ettirerek, alanda gösterdiği titiz çalışmaları, uzman eğitim kadrosu, fiziksel koşullarının kalitesi ve eğitim anlayışı ile Antalya’da bir marka olmayı başarmıştır

Kurumumuzda eğitim vermiş olduğumuz çocuklarımızın kendisiyle barışık, kendine güvenen, yaratıcı, araştırmacı, çağdaş dünyaya ayak uydurabilen, kültürel ve milli değerlerine sahip çıkan, en önemlisi de mutlu bireyler olarak yetişmelerini, bütün bunları yaparken de, çoklu zeka kuramını temel alarak çocuklarımızın kişisel özelliklerini, ilgi ve yeteneklerini de dikkate alarak var olan becerilerini en üst seviyeye çıkartmayı, zihinsel, dil, sosyal-duygusal, öz-bakım becerilerini geliştirmeyi hedeflemekteyiz.

Bizi Velilerimizden dinleyin

Ne Dediler?

Velilerimizin Kaleminden Adile Teyze
Kindori

Anaokulumuzdan

Fotoğraflar

Anaokulumuz ve öğrencilerimizden kareler
Kindori

NEDEN ADİLE TEYZE?

Adile Teyze Anasınıflarında yetişen çocuklarımız gittikleri İlköğretim okullarında fark atarlar.