NEDEN ADİLE TEYZE?

Kendileri eğitimci olan Adile Hanım ve Muharrem Bey’in açtıkları bu kurumda, çocuklarımıza anne sevgisini aratmayacak sıcak bir aile ortamı sunularak, güven duygusunun arttırılması sağlanmaktadır. Adile Teyze, sempatik, güler yüzlü ve çocukları seven uzman ve deneyimli bir eğitim kadrosuna sahiptir. Kadromuz çocuklara sevgiyle yaklaşan, alanında deneyimli, yaratıcı, kendini yenileyen (seminer, hizmet-içi eğitim, yeni yayınların takibi vb.), gözlemci, araştırmacı, gerektiğinde esnek bir kişilik sergileyerek çocuklara her yönü ile iyi bir model olacak nitelikte uzmanlardan oluşmaktadır. Sahip olduğumuz bu kadro ile gurur duymaktayız.

Adile Teyze Anasınıflarında yetişen çocuklarımız gittikleri İlköğretim okullarında fark atarlar. Kendilerine güven ve başarı açısından farklıdırlar ve fark edilirler. Bu durum Adile Teyze anasınıflarında verilen eğitimin gücüdür.

Adile Teyze, ebeveynlerin çocuğun hayatındaki en önemli kişiler olduğu ve eğitimin “okul-aile-çocuk üçgeni” içinde olması gerektiği bilinci ile aile katılımı çalışmaları yapmakta ve yıl içinde gerçekleştirdiği veli toplantıları ile velilerini çeşitli konularda bilgilendirmektedir.

Adile Teyze’de çocuklarımız bireysel özellikleri, farklılıkları doğrultusunda ele alınır. Bu yaklaşım sayesinde çocuklarımızın tüm gelişim alanlarındaki ilerlemeleri objektif ölçeklerle takip edilir ve her ay bu bilgiler anne babalarla paylaşılır. Ayrıca, 1-4 yaş arasındaki çocukların ailelerine beslenme, uyku, ilaç kullanımı gibi konularda günlük raporlar gönderilmektedir.

Çocukların yaratıcılıklarının, hayal güçlerinin gelişiminin desteklenmesi amacı ile hazırlanan drama odasında çocuklarımız yaparak-yaşayarak ve eğlenerek öğrenmektedirler. Merkez yuvamızın bahçesinde bulunan yüzme havuzunda yaz aylarında çocuklarımıza profesyonel yüzme antrenörü tarafından stilli yüzme dersleri verilmektedir.

Kurumumuzun fiziksel koşulları ise, çocuklarımızın güvenliği ve gelişimlerinin en iyi şekilde desteklenmesi amacıyla bütün ayrıntılar dikkate alınarak dizayn edilmiştir. Sınıflar yaş gruplarına göre ayrılmış olup, her sınıfta evcilik, kitap, blok, yapı-inşa, fen-doğa köşeleri çocukların ilgilerini çekecek şekilde hazırlanmıştır. Sınıfların büyüklükleri, çocukların gelişim özellikleri ve yaşlarına uygun olarak belirlenmiştir. Bu nedenle, gruplardaki çocuk sayısı belirli sayıyı geçmemekte ve gruptaki çocuklar arasında yaş farkı bulunmamaktadır.

Adile Teyze Eğitim Kurumları eğitim kalitesi ve fiziksel donanımı ile ilgili Valilik ve Bakanlık ödüllerine layık görülmüştür.

Yukarıda anlatılan sebeplerden dolayı çocuğunuzun geleceği ve mutluluğu için Adile Teyze Kreş , Anaokulu , Anasınıfı , Çocuk Kulübü ve Yaz Okullarından birini mutlaka çocuğunuz için seçmelisiniz.

Neden Adile Teyze Çocuk Yuvası’na çocuğunuzu göndermeniz gerektiğini yuvamıza gelip, yuvamızdaki çocuklarımızın nasıl mutlu olduklarını gözlerinizle gördüğünüz zaman daha net anlayacaksınız!

Anasayfa | Hakkımızda | Neden Adile Teyze | Basında Biz | Site Haritası | İletişim

Anaokulu Eğitim Programlarımız | Çocuk Kulübü Eğitim Programlarımız | Yaz Okulu Eğitim Programlarımız | İngilizce Eğitim Programlarımız

Adile Teyze Eğitim Kurumları adileteyze.com web sitesinde ve adileteyze.com uzantılı subdomainlerinde hazır bulunan ya da herhangi bir şekilde bilgiler ile bağlantılı, ayrıca doğrudan veya dolaylı olarak atıf yapılan bağlantılar (“harici linkler”) üzerinden ulaşılan başka web sitelerinin bilgileri nedeniyle , doğrudan veya dolaylı yoldan gelen zararlar için sorumluluk kabul etmemektedir; buna elde edilemeyen kazançlar da dahildir. Kişisel bilgi edinme dışında, sunulan içeriklerin ve verilerin başka amaçlar için kullanılmasına veya çoğaltılmasına, sadece önceden yazılı onayın alınmasıyla izin verilmektedir
Kaynağın doğru belirtilmesi şartıyla bilimsel alıntı yapma hakkı mahfuz kalmaktadır. Lütfen tam URL ve ayrıca erişiminizin tarihini belirterek alıntı yapınız.

Her Hakkı Saklıdır. Copyright 1995 - 2022 © Adile Teyze Özel Eğitim Kurumları Ltd. Şti.

Kurumsal Gizlilik Politikası

Personel Girişi

Bu sitede istatistiki amaçlar için çerezler kullanılmaktadır. Bu web sitesini kullanmaya devam ederek bunların kullanımını kabul edersiniz.