HIGH-SCOPE EĞİTİM MODELİ

High Scope eğitim metodu ile çocukların eğitsel ve gelişimsel hedefleri doğrultusunda sosyal, bedensel, duygusal, zihinsel, psikomotor, bilişsel ve dil becerileri alanlarında desteklenmeleri hedeflenmektedir. Bu sistemde öğretmen sınıfta çocuklara çok çeşitli materyaller sağlar. Çocukların bu malzemeleri kullanarak hangi etkinliği nasıl yapacağına kendisinin karar vermesi istenir. Çocuklar malzemeleri seçer ve bunları yaratıcı bir şekilde kullanırlar. Çocuklar, yaptıkları çalışmalar esnasında neyi nasıl yaptıklarını anlatırlar. Öğretmen, çocukları planlama, planlarını uygulama ve sonucu değerlendirme yönünde destekler. Her bir öğrenci ile bireysel olarak iletişim içinde olup, detaylı gözlemler yapar. Küçük veya büyük grup çalışmalarında etkin öğrenme fırsatları sağlayarak, öğrenme sürecini destekler. Böylece çocukların günlük hayatlarındaki zihinsel, sosyal, fiziksel problemleri nasıl çözeceklerini öğrenmelerine yardım etmektedir.

High Scope programlarında, yetişkin ve çocuklar arkadaştır. Bu da çocukların yaratıcılık, girişimcilik, problem çözme, kendine ve başkalarına saygı gösterme, düşüncelerini rahatlıkla ifade etme becerilerinin ve güven duygusunun gelişmesine yardımcı olmaktadır.

Anasayfa | Hakkımızda | Neden Adile Teyze | Basında Biz | Site Haritası | İletişim

Anaokulu Eğitim Programlarımız | Çocuk Kulübü Eğitim Programlarımız | Yaz Okulu Eğitim Programlarımız | İngilizce Eğitim Programlarımız

Adile Teyze Eğitim Kurumları adileteyze.com web sitesinde ve adileteyze.com uzantılı subdomainlerinde hazır bulunan ya da herhangi bir şekilde bilgiler ile bağlantılı, ayrıca doğrudan veya dolaylı olarak atıf yapılan bağlantılar (“harici linkler”) üzerinden ulaşılan başka web sitelerinin bilgileri nedeniyle , doğrudan veya dolaylı yoldan gelen zararlar için sorumluluk kabul etmemektedir; buna elde edilemeyen kazançlar da dahildir. Kişisel bilgi edinme dışında, sunulan içeriklerin ve verilerin başka amaçlar için kullanılmasına veya çoğaltılmasına, sadece önceden yazılı onayın alınmasıyla izin verilmektedir
Kaynağın doğru belirtilmesi şartıyla bilimsel alıntı yapma hakkı mahfuz kalmaktadır. Lütfen tam URL ve ayrıca erişiminizin tarihini belirterek alıntı yapınız.

Her Hakkı Saklıdır. Copyright 1995 - 2022 © Adile Teyze Özel Eğitim Kurumları Ltd. Şti.

Kurumsal Gizlilik Politikası

Personel Girişi

Bu sitede istatistiki amaçlar için çerezler kullanılmaktadır. Bu web sitesini kullanmaya devam ederek bunların kullanımını kabul edersiniz.