Özel Adile Teyze Çocuk Yuvası, 1995 yılında geleceğimizin teminatı çocuklarımızı, başarılı, sağlıklı ve en önemlisi de mutlu bireyler olarak yetiştirmek amacıyla kurulmuştur. Adile Teyze Anaokulu Kurucuları, eğitim ile ilgili bilgi birikimi ve deneyimlerini daha fazla çocuğa aktarmak amacıyla 2007 yılında Lara Bölgesi’nde Adile Teyze Lara Anaokulu'nu, 2008 yılında da Adile Teyze Çocuk Kulübü Merkezi’ni açmışlardır.

Adile Teyze’nin kurucuları olan emekli sınıf öğretmeni Adile Yellice ve eşi emekli edebiyat öğretmeni Muharrem Yellice, “çocuklarımıza anne sıcaklığını aratmayacak, güvenilir, hijyenik bir eğitim ortamı sunabilmek için” deneyimli personeli ile birlikte 1994 den bu yana özenle çalışmaktadırlar.

Yellice çifti, insan kişiliğinin % 80’ninin 0-6 yaş döneminde şekillendiği gerçeğini dikkate alarak, okul öncesi eğitim kurumu açıp, milletimize hizmet vermeyi amaçlamışlardır. Adile Hanım ve eşi, Adile Teyze Çocuk Yuvası’nı dünya standartlarına ulaştırmak ve bu doğrultuda geliştirmek amacıyla, Amerika olmak üzere, birçok Avrupa ülkesindeki okul öncesi eğitim kurumlarını dolaşmışlar, buralardaki eğitim sistemlerini inceleyerek, yuvalarına uyarlamışlardır.

Yellice Ailesinin kızları Begümhan Yüksel, Hacettepe Çocuk Gelişimi ve Eğitimi bölümünden mezun olduktan sonra, İngiltere’de Leeds Üniversitesi’nde yüksek lisansını, Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi Özel Eğitim Bölümü'nde doktorasını tamamlamıştır. Begümhan Hanım şu anda, Akdeniz Üniversitesi Okul Öncesi Öğretmenliği bölümünde yardımcı doçent olarak çalışmaktadır. Begümhan Yüksel, Adile Teyze Çocuk Yuvası'nın eğitim danışmanlığını yaparak, hafta sonları öğretmenlere “Hizmet-içi eğitimler” vermekte, eğitimdeki en son gelişmeleri, çağdaş yaklaşımları Adile Teyze personeli ile paylaşarak eğitim programlarının hazırlanmasını sağlamaktadır.

Okul öncesi eğitim sektöründe, 17 yıllık köklü geçmişi, yenilikçi çağdaş yapısı ve bilimsel temelli eğitim anlayışı ile kurulduğu günden bu yana çok sayıda mezun veren kurumumuz, Antalya’da birçok yeni eğitim yaklaşımının ilk uygulayıcısı olmuştur. Adile Teyze Eğitim Kurumları, gerek eğitim vermekte oldukları çocukların kişisel gelişimleri, gerekse mezun ettiği çocuklarının eğitim ve kişisel gelişimlerindeki başarılarından dolayı adından devamlı söz ettirerek, alanda gösterdiği titiz çalışmaları, uzman eğitim kadrosu, fiziksel koşullarının kalitesi ve eğitim anlayışı ile Antalya’da bir marka olmayı başarmıştır.

Kurumlarımızda eğitim vermiş olduğumuz çocuklarımızın kendisiyle barışık, kendine güvenen, yaratıcı, araştırmacı, çağdaş dünyaya ayak uydurabilen, kültürel ve milli değerlerine sahip çıkan, en önemlisi de mutlu bireyler olarak yetişmelerini, bütün bunları yaparken de, çoklu zeka kuramını temel alarak çocuklarımızın kişisel özelliklerini, ilgi ve yeteneklerini de dikkate alarak var olan becerilerini en üst seviyeye çıkartmayı, zihinsel, dil, sosyal-duygusal, öz-bakım becerilerini geliştirmeyi hedeflemekteyiz.

Anasayfa | Hakkımızda | Neden Adile Teyze | Basında Biz | Site Haritası | İletişim

Anaokulu Eğitim Programlarımız | Çocuk Kulübü Eğitim Programlarımız | Yaz Okulu Eğitim Programlarımız | İngilizce Eğitim Programlarımız

Adile Teyze Eğitim Kurumları adileteyze.com web sitesinde ve adileteyze.com uzantılı subdomainlerinde hazır bulunan ya da herhangi bir şekilde bilgiler ile bağlantılı, ayrıca doğrudan veya dolaylı olarak atıf yapılan bağlantılar (“harici linkler”) üzerinden ulaşılan başka web sitelerinin bilgileri nedeniyle , doğrudan veya dolaylı yoldan gelen zararlar için sorumluluk kabul etmemektedir; buna elde edilemeyen kazançlar da dahildir. Kişisel bilgi edinme dışında, sunulan içeriklerin ve verilerin başka amaçlar için kullanılmasına veya çoğaltılmasına, sadece önceden yazılı onayın alınmasıyla izin verilmektedir
Kaynağın doğru belirtilmesi şartıyla bilimsel alıntı yapma hakkı mahfuz kalmaktadır. Lütfen tam URL ve ayrıca erişiminizin tarihini belirterek alıntı yapınız.

Her Hakkı Saklıdır. Copyright 1995 - 2022 © Adile Teyze Özel Eğitim Kurumları Ltd. Şti.

Kurumsal Gizlilik Politikası

Personel Girişi

Bu sitede istatistiki amaçlar için çerezler kullanılmaktadır. Bu web sitesini kullanmaya devam ederek bunların kullanımını kabul edersiniz.