GEMS(Matemetik, Fen ve Doğa)

Gems, ülkemizde pek de gelişmemiş olan ve okul çağındaki çocukların korkulu rüyası haline gelen Matematik ve Fen/Bilim derslerine karşı olumlu başlangıçlar yapmak için okul programımıza dahil edilmiştir. Böylelikle çocuklar Matematik ve Fen’in korkulacak etkinlikler değil, eğlenceli, öğrenilmesi kolay etkinlikler olduğunu fark ederler. Gems Programı içerisinde yer alan eğlenceli etkinliklerle çocukların fen ve matematiğe ilgi duymaları sağlanarak bilimsel düşünmenin ilk temelleri atılır. Çocuklar erken yaşlarda bilgiyi keşfetmeyi, bilginin somuttan soyuta gelişimini ve bir bilginin bir çok bilgiyle bağlantısını yaşayarak öğrenir.

GEMS programının amacı; bağımsız öğrenen, eleştirel düşünebilen bireyler yetiştirmek, çocuklara temel fen ve matematik becerileri kazandırmaktır. Gems etkinlikleri çocukların merak duygularını körüklerken, kendi başlarına buluş yapmalarına fırsat veren etkinlikleri ve konuları içerir. Örneğin,  uğurböcekleri, penguenler, kutup ayıları, kelebekler, ağaç evler, karıncalar, yumurtalar gibi konular ele alınarak çocukların aktif katılımları sağlanarak etkin öğrenmeleri sağlanır.

Çocukların dikkatini çekebilecek deneysel çalışmalar, gözlem ve araştırmaların yer  aldığı GEMS etkinliklerinde çocuklar, öğretmenlerinin kılavuzluğunda, sorgulamayı ve sonuç çıkarmayı öğreneceklerdir. Bu yaklaşım, genel olarak bilime karşı olumlu bir bakış açısı yaratmak açısından olduğu kadar, çocuklarımızın etkinlikler sırasında daha kapsamlı düşünmelerini sağlamak açısından da önem taşımaktadır.

Anasayfa | Hakkımızda | Neden Adile Teyze | Basında Biz | Site Haritası | İletişim

Anaokulu Eğitim Programlarımız | Çocuk Kulübü Eğitim Programlarımız | Yaz Okulu Eğitim Programlarımız | İngilizce Eğitim Programlarımız

Adile Teyze Eğitim Kurumları adileteyze.com web sitesinde ve adileteyze.com uzantılı subdomainlerinde hazır bulunan ya da herhangi bir şekilde bilgiler ile bağlantılı, ayrıca doğrudan veya dolaylı olarak atıf yapılan bağlantılar (“harici linkler”) üzerinden ulaşılan başka web sitelerinin bilgileri nedeniyle , doğrudan veya dolaylı yoldan gelen zararlar için sorumluluk kabul etmemektedir; buna elde edilemeyen kazançlar da dahildir. Kişisel bilgi edinme dışında, sunulan içeriklerin ve verilerin başka amaçlar için kullanılmasına veya çoğaltılmasına, sadece önceden yazılı onayın alınmasıyla izin verilmektedir
Kaynağın doğru belirtilmesi şartıyla bilimsel alıntı yapma hakkı mahfuz kalmaktadır. Lütfen tam URL ve ayrıca erişiminizin tarihini belirterek alıntı yapınız.

Her Hakkı Saklıdır. Copyright 1995 - 2022 © Adile Teyze Özel Eğitim Kurumları Ltd. Şti.

Kurumsal Gizlilik Politikası

Personel Girişi

Bu sitede istatistiki amaçlar için çerezler kullanılmaktadır. Bu web sitesini kullanmaya devam ederek bunların kullanımını kabul edersiniz.