ENTEGRE EĞİTİM

Son yıllardaki araştırmalar, 4-6 yaş grupları arasındaki çocukların birlikte eğitim almalarının çeşitli yararlarını ortaya koymaktadır. Toplumda farklı yaşlarda, farklı sosyal kültürel düzeyde insanların devamlı iç içe oldukları düşünüldüğünde, okul öncesi çağdaki çocukların da farklı yaş ve gelişim seviyesindeki çocuklarla zaman zaman bir arada olmaları gerektiği düşüncesi otaya çıkmıştır. "Entegre Eğitim" adı verilen bu uygulamaların çocuklar açısından yaralarını şöyle sıralanabilmektedir.

Küçük yaştaki çocuklar büyük yaştaki çocuklarla iletişime girdikleri zaman diğerlerinin davranışlarını gözleyip taklit edebilmektedirler. Taklit etme yolu ile çocuklar yeni davranışlar öğrenecek ya da davranış repertuarında var olan davranışlar değişime ve gelişime uğrayacaktır. Böylece de her anlamda gelişimleri hız kazanacaktır. Ayrıca entegre eğitiminin çocuğun sosyalleşmesinde ve iletişim becerilerinin gelişmesinde de büyük etkileri vardır.

Entegre eğitim ile büyük yaş grubundaki çocuklar küçük yaş grubundaki çocuklar ile birlikte olduklarında abi, abla rollerini üstleneceklerdir. Böylece de paylaşma, işbirliği, yardım etme becerileri gelişecektir. Yapılan araştırmalar küçük çocukların motor, kavram ve sosyal yeteneklerinin kazanılmasında büyük çocukların öğretici roller üstlendiklerini göstermektedir.

Anasayfa | Hakkımızda | Neden Adile Teyze | Basında Biz | Site Haritası | İletişim

Anaokulu Eğitim Programlarımız | Çocuk Kulübü Eğitim Programlarımız | Yaz Okulu Eğitim Programlarımız | İngilizce Eğitim Programlarımız

Adile Teyze Eğitim Kurumları adileteyze.com web sitesinde ve adileteyze.com uzantılı subdomainlerinde hazır bulunan ya da herhangi bir şekilde bilgiler ile bağlantılı, ayrıca doğrudan veya dolaylı olarak atıf yapılan bağlantılar (“harici linkler”) üzerinden ulaşılan başka web sitelerinin bilgileri nedeniyle , doğrudan veya dolaylı yoldan gelen zararlar için sorumluluk kabul etmemektedir; buna elde edilemeyen kazançlar da dahildir. Kişisel bilgi edinme dışında, sunulan içeriklerin ve verilerin başka amaçlar için kullanılmasına veya çoğaltılmasına, sadece önceden yazılı onayın alınmasıyla izin verilmektedir
Kaynağın doğru belirtilmesi şartıyla bilimsel alıntı yapma hakkı mahfuz kalmaktadır. Lütfen tam URL ve ayrıca erişiminizin tarihini belirterek alıntı yapınız.

Her Hakkı Saklıdır. Copyright 1995 - 2022 © Adile Teyze Özel Eğitim Kurumları Ltd. Şti.

Kurumsal Gizlilik Politikası

Personel Girişi

Bu sitede istatistiki amaçlar için çerezler kullanılmaktadır. Bu web sitesini kullanmaya devam ederek bunların kullanımını kabul edersiniz.